Europejska Noc Literatury

Europejska Noc Literatury we Wrocławiu zawsze jest świętem. Świętem czytelników, którzy w jeden wieczór mogą wysłuchać dziesięciu wybitnych interpretacji współczesnej prozy, odwiedzić przestrzenie miasta, które często na co dzień nie są dostępne, a przede wszystkim – poznać dobrą, nową literaturę.

Szósta edycja Europejskiej Nocy Literatury będzie symboliczną klamrą obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO we Wrocławiu. Rozpoczęto kadencję Wrocławia edycją specjalną projektu, podczas której wybitni aktorzy czytali fragmenty dramatów Williama Szekspira w czterechsetną rocznicę jego śmierci. Czytelnicy, mimo ulewnego deszczu, tak tłumnie odwiedzali miejsca czytań, że zorganizowano w czerwcu Dogrywkę na zielonych terenach Wielkiej Wyspy.

Tegoroczna edycja po raz drugi odbędzie się poza ścisłym centrum miasta, w dziesięciu miejscach zlokalizowanych w dzielnicy Nadodrze. To jeden z najlepiej zachowanych śródmiejskich obszarów we Wrocławiu, gdzie wśród XIX i XX-wiecznych kamienic i podwórek kryje się wiele niezwykłych miejsc dedykowanych kulturze i sztuce. Tematem przewodnim tegorocznej Nocy Literatury jest szeroko pojęta natura – i nic dziwnego, skoro uczestników otaczać będzie wiosenna roślinność.

Mapka czytań: www.bit.ly/Mapa_Czytan
Program weekendu Poczytaj mi Wrocław: www.wroclaw2016.pl
Więcej informacji: www.wroclaw2016.pl/europejska-noc-literatury-we-wroclawiu
Strona wydarzenia: www.wroclaw2016.pl/enl
Szósta edycja Europejskiej Nocy Literatury we Wrocławiu uświetni Weekend Zamknięcia Światowej Stolicy Książki UNESCO

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem