Książka dla Gwinei na Dobrych Stronach!

Dowiedz się więcej o akcji Książki dla Gwinei biorąc udział w otwartym spotkaniu informacyjnym Książki dla Gwinei od szkół z Wrocławia, które odbędzie się w ramach inauguracji 8. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.
Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 26 maja o 11:00.

Miejscem spotkania jest BARBARA: infopunkt/kawiarnia/kultura.

Podczas spotkania opowiemy o potrzebach systemu edukacji Gwinei, a także pokażemy zdjęcia i filmy z Konakry – Światowej Stolicy Książki UNESCO 2017. Do udziału zachęcamy przedstawicieli szkół i wszystkich zainteresowanych. Po zakończeniu opowieści o Gwinei wszystkich uczestników spotkania zapraszamy na Kolorową Paradę Książkożerców, która rozpocznie się na Rynku o godz.12:00, by zainaugurować Targi Dobre Strony i wspólnie odwiedzić Przejście Garncarskie oraz Przejście Żelaźnicze, które na trzy najbliższe dni zamienią się w ulice pełne książek i atrakcji dla młodych czytelników.

W zainicjowaną przez Prezydenta Rafała Dutkiewicza akcję #KsiążkiDlaGwinei zaangażowały się wrocławskie szkoły, przedszkola i żłobki. Młodzież, dzieci i rodzice ufundowali dotychczas kilka tysięcy elementarzy dla pierwszoklasistów z Konakry! Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na podręczniki dla uczniów z Gwieni. Warto przyjść i posłuchać o tym, jak można pomóc i dlaczego warto to zrobić.

Koniecznie zajrzyjcie także na stronę akcji: www.ksiazkidlagwinei.pl

Program spotkania 26 maja:
11:00 Ewa Gołąb-Nowakowska – dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą UM – wprowadzenie w założenia akcji oraz podziękowanie dla wszystkich szkół, które już wzięły udział w Akcji.
11:15 Karolina Bieniek – Fundacja Art Transparent – Jak żyją dzieci w Gwinei? Dlaczego warto pomagać?
11:40 wręczenie Dyplomów Darczyńców
11:55 zakończenie i przejście na paradę.

Spotkanie odbywa się we współpracy z organizatorami 8. Targów Książki dla Dzieci i Młodzieży Dobre Strony.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem