KINO w PROZIE: Filmowe biuro podróży

25 czerwca rusza wakacyjny cykl filmowy, dzięki któremu klub Proza (Przejście Garncarskie 2, II piętro) w każdą niedzielę zamieni się w salę kinową.

Filmowe biuro podróży to hasło przewodnie wakacyjnego Kina w Prozie organizowanego przez Wrocławski Dom Literatury. Latem, dzięki wyświetlanym filmom, widzowie co tydzień przeniosą się do innego kraju, a ich przewodnikami będą wybitni reżyserzy, którzy z danego regionu pochodzą lub stworzyli obrazy mu dedykowane. Podczas dziesięciu niedzielnych wieczorów zobaczymy dzieła dwudziestu reżyserów, dzięki czemu będziemy mogli poznać różne spojrzenia na dany kraj, jego kulturę, ludzi i krajobrazy. Same tytuły filmów do końca pozostaną niespodzianką! Filmy w Prozie będą reprezentowały kinematografię na wysokim poziomie, docenioną przez krytyków. Można liczyć na produkcje kultowe, perły klasyki, ale i rzadko wyświetlane współczesne obrazy, a nawet na nowości.

Pierwszym przystankiem w naszej filmowej podróży będą Włochy. 25 czerwca 2017 odbędą się pokazy dwóch filmów, pierwszy rozpocznie się o 18:00, a drugi o 20:00. Można przyjść na jeden z nich lub od razu zająć sobie wygodne miejsce na cały wieczór.

Kino w Prozie ma przyjazny charakter - odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar, a część miejsc siedzących zostanie zamieniona na leżaki i poduszki. Zamiast popcornu będzie można skosztować smacznych przekąsek związanych tematycznie z krajem, do którego wybierzemy się wraz z Filmowym biurem podróży.

Wstęp do kina w Prozie jest bezpłatny.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem