Literatura pod napięciem: Marek Krajewski

⚡ Mock na warsztacie, czyli gdzie kończy się autor, a zaczyna redaktor ⚡
Z okazji premiery książki „Mock. Ludzkie zoo” w ramach cyklu „Literatura pod napięciem” zapraszamy na wyjatkowe spotkanie z Markiem Krajewskim, autorem bestsellerowych kryminałów. Spotkanie dotyczyć będzie najnowszej książki Krajewskiego, jak i zagadnień związanych z pisaniem i redagowaniem powieści. Rozmowę o tym, jak wygląda praca nad powstawaniem książki poprowadzi redaktorka kryminałów Krajewskiego Karolina Macios.

O autorze:
Marek Krajewski - pisarz, filolog klasyczny. Przez wiele lat prowadził na Uniwersytecie Wrocławskim zajęcia, z których zrezygnował, aby poświęcić się wyłącznie pisaniu książek.
Autor bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim. Ich przekłady ukazały się w dziewiętnastu krajach. Laureat m.in. Paszportu „Polityki", Nagrody Prezydenta Wrocławia, Nagrody Wielkiego Kalibru. Otrzymał tytuł Ambasadora Wrocławia.

O książce:
Wrocław 1914. Maria – „narzeczona” Eberharda Mocka – co noc w swoim mieszkaniu słyszy potępieńcze jęki i płacz dzieci. Ebi myśli, że kobieta traci rozum, ale niebawem odkrywa szokującą prawdę, którą kryją piwnice nieczynnego dworca. Wkracza w sam środek piekła, choć nie wie jeszcze, że jego przeciwnik – Gad – ma potężnych mocodawców, którzy nie cofną się przed niczym.
Mock staje przed dramatycznym wyborem: ocalić matkę Marii czy niewinne dziecko? By ukarać bezlitosnych zbrodniarzy, narazi się na śmierć w męczarniach, a pogoń za złoczyńcą zaprowadzi go na granicę człowieczeństwa. Przekona się, że natura ludzka jest bardziej okrutna niż bezlitosna afrykańska dżungla.

Czas: sobota 16 września, godz. 17.00
Miejsce: Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2 (II piętro)
Prowadzenie: Karolina Macios

Partnerem Literatury pod napięciem jest TAURON Polska Energia.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem