KINO w PROZIE. Literatura na ekranie

Po świątecznej przerwie do Klubu Proza wraca filmowy cykl „Literatura na ekranie”. Co tydzień w niedzielę o 17:00 obejrzymy przykład świetnej adaptacji. Tytuły ekranizacji pozostaną do końca niespodzianką, ale pewne jest, że będą to filmy reprezentujące kinematografię na wysokim poziomie.

Sięgamy po literaturę współczesną i klasykę, będziemy żonglować gatunkami, prezentując filmy uznanych twórców, jak i artystów nieco bardziej offowych. Już tradycyjnie w naszym kinie tytuły ekranizacji pozostaną tajemnicą aż do ostatnich chwil przed seansem, ale na początku każdego tygodnia można spodziewać się wskazówek, które będą podpowiedzią dla widzów.


Kino w Prozie ma przyjazny charakter - odbywa się w pubie, więc do dyspozycji widzów jest bar. Zamiast popcornu można skosztować smacznych przekąsek serwowanych przez bar. Wstęp na filmy jest bezpłatny.

 

W ramach „Literatury na ekranie” zaprezentowane zostały ekranizacje następujących tytułów: Lot nad kukułczym gniazdem, Fight Club, Godziny, Łowca androidów, Śniadanie u Tiffany'ego, Persepolis, Makbeth, Lśnienie, Okruchy dnia, Pociągi pod specjalnym nadzorem, Ghost in the shell, Trainspotting, Prawdziwe męstwo.


Ci, którzy nie lubią niespodzianek i chcieliby otrzymywać z wyprzedzeniem szczegółowe informacje dotyczące repertuaru Kina w Prozie, mogą zapisać się do newslettera Wrocławskiego Domu Literatury - można to zrobić po wejściu na naszą stronę internetową: www.domliteratury.wroc.pl (w prawym górnym rogu).

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem