LiteraTura – gra literacka na urządzenia mobilne

LiteraTura to gra literacka dla młodzieży, przedsięwzięcie Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, nad którym obecnie pieczę sprawuje Wrocławski Dom Literatury.

LiteraTura jest bezpłatną grą mobilną, dostępną na dwóch najpopularniejszych obecnie systemach operacyjnych urządzeń mobilnych: Android i iOS. Jej głównym celem jest zachęcenie młodzieży do czytania książek. Przy okazji gra ma też być atrakcyjnym dla ucznia i przydatnym dla nauczycieli narzędziem wspomagającym realizację programu nauczania, stąd treści zadań uwzględniają przede wszystkim te dzieła i utwory, które znajdują się w podstawie programowej języka polskiego. 

Gra obejmuje zagadnienia z literatury pięknej, wychodząc jednak poza listę lektur – pytania odnoszą się także do pozycji nadobowiązkowych oraz współczesnej literatury dla młodzieży. Dlatego oprócz Pana Tadeusza, dzieł Noblistów, czy Kamieni na szaniec – uczniowie mogą sprawdzić swoją znajomość – na przykład – z cyklu o Harrym Potterze. Gra odwołuje się także do innych, szeroko pojętych obszarów kultury: od teatru poprzez sztukę, modę, technikę aż do historii wojen, państw i obyczajów. Takie rozszerzenie kontekstu po pierwsze ułatwia uczniom interpretację dzieł literackich, po drugie zaś pozwala wzbogacić rozgrywkę.

LiteraTura to projekt Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016, zrealizowany dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Grę można pobrać na platformę Android (TUTAJ) i iOS (TUTAJ).

 

LiteraTura na Facebooku: TUTAJ

Konsekwencje używania LiteraTury przedstawiamy na poniższym filmie instruktażowym: TUTAJ


Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem