Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Grynberg i Grin

W czwartek 19 kwietnia 2018 roku, dokładnie w 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, Irek Grin zasiądzie do rozmowy z Mikołajem Grynbergiem, fotografem i pisarzem od lat poruszającym w swojej twórczości problematykę relacji polsko-żydowskich. Przyczynkiem do rozmowy będzie premiera najnowszej książki Mikołaja Grynberga Księga wyjścia (Wydawnictwo Czarne), na którą składają się rozmowy autora z Polakami żydowskiego pochodzenia, którzy zmuszeni byli opuścić kraj w wyniku wydarzeń marcowych z 1968 roku. 
Czas: czwartek 19 kwietnia, godz. 19:00
Miejsce: klub PROZA (Przejście Garncarskie 2)

Podczas spotkania będzie można kupić książki Mikołaja Grynberga, które dostarczy krainaksiazek.pl.

Wstęp wolny

Mikołaj Grynberg (ur. 1966) – fotograf i pisarz, z wykształcenia psycholog. Jego zdjęcia były prezentowane niemal na całym świecie. Autor albumów "Dużo kobiet" (2009), Auschwitz – co ja tu robię? (2010) oraz Ocaleni z XX wieku (2012). Wydał zbiór rozmów Oskarżam Auschwitz. Opowieści rodzinne (2014) oraz tom opowiadań Rejwach (2016). Od lat zajmuje się problematyką i historią polskich Żydów w XX wieku. W całej swojej twórczości przyjmuje szczególną perspektywę dialogu, koncentrując się na spotkaniu z innymi, otwarciu na ich osobiste przeżycia i historie. W marcu 2018 r. premierę miała jego najnowsza książka Księga wyjścia.

Irek Grin (ur. 1969) – wydawca, menadżer kultury, pisarz. Pomysłodawca festiwali literackich, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału czy Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu. Od maja 2013 do końca 2016 roku kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za literaturę. Koordynator obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO Wrocław 2016. Redaktor naczelny w wydawnictwie EMG.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem