Literatura pod napięciem: Jarosław Mikołajewski

Powiedzieć, że bohaterem kwietniowej Literatury pod napięciem będzie autor wszechstronny, to jakby nic nie powiedzieć. Jarosław Mikołajewski, bo o nim mowa, jest poetą, prozaikiem, eseistą, reportażystą i tłumaczem. Pisze opowiadania dla dorosłych, ale i dla dzieci. Z myślą o najmłodszych czytelnikach pisuje też kryminały, z myślą o nieco starszych publikuje wywiady.
I właśnie o tej mnogości uprawianych gatunków z autorem m.in. Rzymskiej komedii (Wydawnictwo AGORA) i Wielkiego przypływu (Dowody na Istnienie) rozmawiać będzie Agnieszka Wolny-Hamkało, znakomita wrocławska poetka i prozaiczka.

Czas: poniedziałek 23 kwietnia, godz. 19:00
Miejsce: Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

WSTĘP WOLNY

Partnerem cyklu jest TAURON Polska Energia.

Podczas spotkania będzie można kupić książki autora, które zapewni krainaksiazek.pl.

O autorze:
Jarosław Mikołajewski (ur. 1960) - poeta, eseista, pisarz, autor książek dla dzieci, tłumacz z języka włoskiego. Przekładał na polski utwory m.in. Dantego, Petrarki, Leopardiego, Pavesego, Pasoliniego. Autor osobistego wspomnienia o Ryszardzie Kapuścińskim, z którym pozostawał w przyjaźni (Sentymentalny portret Ryszarda Kapuścińskiego). W latach 2006-2012 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Rzymie. Jego twórczość jest tłumaczona na kilkanaście języków. Laureat wielu nagród w Polsce i we Włoszech. W 2014 został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

O prowadzącej:
Agnieszka Wolny-Hamkało - autorka powieści Zaćmienie i 41 utonięć, szkiców literackich Inicjał z o u, książek dla dzieci, m.in. Nikt nas nie upomni, i sztuk teatralnych, np. Dzień dobry, wszyscy umrzemy. Wydała także dziewięć tomów wierszy, ostatnio Panama smile. Kuratorka Międzynarodowego Festiwalu Opowiadania. Nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia, Nagrody Mediów Publicznych Cogito i Nagrody Polskiej Sekcji IBBY. Mieszka we Wrocławiu.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem