Wydawnictwo Warstwy na 27. Międzynarodowych Targach Książki w Abu Zabi

Międzynarodowe Targi Książki w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, organizowane są od 1981 roku. To ważne wydarzenie branżowe jest okazją do prezentacji największych wydawnictw świata arabskiego, a także domów wydawniczych z całego świata. W tym roku gościem honorowym Targów jest Polska, a Wydawnictwo Warstwy zostało zaproszone do udziału w prezentacji polskiego rynku wydawniczego.

Targi odbędą się w terminie 25 kwietnia – 1 maja. To jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na Bliskim Wschodzie. Organizatorzy pragną zaprezentować najnowsze trendy w literaturze polskiej, która ma wielu czytelników poza granicami kraju, jednak głównie w Europie.

Na polską prezentację złożą się: wykłady na temat polskiej literatury i inny dziedzin sztuki, takich jak muzyka i taniec, warsztaty dla dzieci prowadzone przez znane ilustratorki, Martę Ignerską i Mariannę Oklejak, spotkania ze znanymi pisarzami (Małgorzatą Lebdą, Andrzejem Sapkowskim, Wiolettą Grzegorzewską, Antonim Liberą, Jakubem Małeckim, Wojciechem Chmielarzem, Wojciechem Tomczykiem, Dariuszem Karłowiczem i Rafałem Kosikiem), a także wystawy dla dzieci i dorosłych. W programie profesjonalnym odbędzie się między innymi dyskusja o rynku książki dziecięcej w Polsce, w której weźmie udział przedstawicielka Wydawnictwa Warstwy – Katarzyna Janusik.

Organizatorami polskiej prezentacji na Targach w Abu Zabi są: Ambasada RP w Abu Zabi i Instytut Książki, we współpracy z Biblioteką Narodową oraz Instytutem Adama Mickiewicza.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem