Literatura pod napięciem: Vincent V. Severski

We wtorek 15 maja gościem ostatniej przed wakacjami odsłony cyklu „Literatura pod napięciem" będzie autor bestsellerowych powieści szpiegowskich – Vincent V. Severski. Pretekstem do spotkania w klubie PROZA jest premiera najnowszej książki Severskiego pt. „Zamęt” (Czarna Owca), która do księgarń trafiła 18 kwietniu tego roku.
Vincent V. Severski, były oficer polskiego wywiadu, zadebiutował na polskim rynku wydawniczym w roku 2011 powieścią „Nielegalni”. Entuzjastyczne przyjęcie książki szybko zaowocowało kolejnymi tytułami: „Niewierni” (2012), „Nieśmiertelni” (2014) i „Niepokorni” (2016), które w krótkim czasie uczyniły z Severskiego jednego z najpopularniejszych pisarzy nad Wisłą. Serialowa ekranizacja pierwszej części serii będzie do obejrzenia już w 2018 roku na antenie stacji CANAL+. „Zamęt” to otwarcie nowej historii, osadzonej jednak w tym samym szpiegowskim uniwersum, w którym działali bohaterowie poprzednich książek Severskiego (niektórzy z nich nawet powracają). Jak autor sam przyznaje, tym razem do historii wplótł wątki kryminalne. Tym, co pozostaje niezmienne w literaturze Severskiego, są liczne odniesienia do współczesnych wydarzeń politycznych, wartka akcja i jej zaskakujące zwroty.

Czas: wtorek 15 maja, godz. 19:00
Miejsce: Klub Proza, Przejście Garncarskie 2 (wrocławski Rynek)
Prowadzenie: Waldemar Mazur

Podczas spotkania będzie można kupić książki Vincenta S. Severskiego w okazyjnych cenach, o co zadba krainaksiazek.pl.

Partnerem cyklu Literatura pod napięciem jest TAURON Polska Energia.

O autorze:
Vincent Viktor Severski (wł. Włodzimierz Sokołowski) – polski pisarz i były oficerem służb wywiadowczych. Ma litewskie korzenie. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. W polskim wywiadzie przepracował ponad 26 lat – większość tego czasu za granicą. Odznaczony Legią Zasługi przez prezydenta Baracka Obamę. Czytelnikom znany dzięki powieściom sensacyjnym, poświęconym zagranicznym misjom wywiadowczym. Jego debiutem literackim była powieść „Nielegalni” z 2011 roku, na podstawie której powstał serial produkcji CANAL+. W kwietniu 2018 roku ukazała się jego piąta powieść, „Zamęt”, rozpoczynająca nową serię szpiegowską.

O książce „Zamęt”:
W Pakistanie porwany zostaje przez talibów polski biznesmen. Grozi mu śmierć. Do akcji ratunkowej rusza supertajna jednostka Agencji Wywiadu znana jako „Sekcja”. Szybko okazuje się jednak, że porwanie jest tylko częścią szerszego planu, w który zaangażowane są wywiady różnych krajów, i że staje się ono powodem bezwzględnych rozgrywek politycznych w Polsce. Pod kierunkiem ekscentrycznego Romana „Sekcja”, czyli Monika – absolwentka ASP, Dima – były nielegał, Ela i Witek, z narażeniem życia próbują zdemaskować zdrajcę i, podróżując przez Grecję, Rosję, Pakistan i RPA, rozwikłać trudną szpiegowską zagadkę.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem