Salon Silesiusa: Tomasz Bąk i Aldona Kopkiewicz

Październikowa odsłona Salonu Silesiusa stanie pod znakiem młodości i wielkiego talentu! Wszystko za sprawą głównej bohaterki, Aldony Kopkiewicz, laureatki Silesius. Wrocławska Nagroda Poetycka w kategorii debiut z 2016 roku, i głównego bohatera, Tomasza Bąka, laureata tej samej nagrody i w tej samej kategorii, tyle że w roku 2012.

Pretekstem do zaproszenia tej dwójki nie były jednak dostrzeżone debiuty, a przynajmniej nie tylko, lecz kolejne książki poetyckie w ich dorobku. Tak się bowiem złożyło, że w 2018 i Kopkiewicz, i Bąk, wydali świetne tomiki poetyckie nakładem Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu. I właśnie o „Szczodrej” Aldony Kopkiewicz oraz o „Utylizacja. Pęta miast” Tomasza Bąka z poetką i poetą porozmawia prof. Andrzej Zawada. 


Czas: środa 3 października, g. 19:00
Miejsce: klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

Wstęp wolny

W trakcie spotkania będzie można kupić książki Tomasza Bąka i Aldony Kopkiewicz, które zapewni krainaksiazek.pl 

Organizatorami cyklu są Strefa Kultury Wrocław i Wrocławski Dom Literatury. Darczyńcą Salonów Silesiusa jest Fundacja „ORLEN - DAR SERCA”.

Tomasz Bąk (ur. w 1991 w Tomaszowie Mazowieckim) – poeta, autor dwóch książek z wierszami. Laureat Nagrody Poetyckiej Silesius w kategorii debiut za tom „Kanada”, za tom „[beep] Generation” nominowany do nagrody im. Wisławy Szymborskiej. W 2018 wydał książkę „Utylizacja. Pęta miast”. Mieszka w Łodzi.

Aldona Kopkiewicz (ur. w 1984 r. w Szczecinie) – autorka poematu „sierpień”, nagrodzonego Wrocławską Nagrodą Poetycką „Silesius” (2016) za debiut roku. „Szczodra” to jej druga książka poetycka. Publikuje także bajki i eseje.

Prowadzący:

Andrzej Zawada - historyk literatury, krytyk, eseista. Profesor zwyczajny na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego (2005–2016). Zajmuje się literaturą polską XX wieku i współczesną, zagadnieniami zbiorowej pamięci symbolicznej, procesami komunikacji interkulturowej. Autor ;icznych książek o literaturze, opublikował dwa zbiory poetyckie ("Dziecię nomadów. Wiersze i uwagi" i "Murzynek"). W esejach opisywał przemianę kulturowej tożsamości mieszkańców Ziem Zachodnich: "Bresław" (1996), "Dolny Śląsk. Ziemia spotkania" (2002), "Pochwała prowincji" (2009), "Drugi Bresław" (2015). Członek jury Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus (2006–2015), a od 2017 roku przewodniczący jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i dyrektor programowy Międzynarodowego Festiwalu Poezji Silesius.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem