Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Masłowska i Grin

W trzeci czwartek października zapraszamy na wyjątkową odsłonę „Trzech czwartych. Rozmów o literaturze”. Bohaterką autorskiego cyklu Irka Grina będzie tym razem Dorota Masłowska!!! Pisarka, autorka sztuk teatralnych i felietonistka odwiedzi klub PROZA, by porozmawiać o swojej najnowszej książce „Inni ludzie” (Wydawnictwo Literackie).
Czas: czwartek 18 października, godz. 19:00
Miejsce: Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2 (wrocławski Rynek)
Prowadzenie: Irek Grin

Partnerem cyklu „Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze” jest TAURON Polska Energia.

W trakcie spotkania będzie można kupić książki Doroty Masłowskiej, które zapewni krainaksiazek.pl.

O autorce:
Dorota Masłowska – (ur. w 1983 roku w Wejherowie) autorka głośnej "Wojny polsko-ruskiej pod flagą biało-czerwoną", za którą otrzymała Paszport Polityki i nagrodzonego Nagrodą Nike "Pawia Królowej". Autorka wystawianych na całym świecie dramatów "Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku" i "Między nami dobrze jest". Felietonistka Dwutygodnika; pisane tam przez nią teksty ukazały się w 2017 w nominowanym do Nagrody Literackiej Gdynia zbiorze "Jak przejąć kontrolę nad światem nie wychodząc z domu". W czerwcu nakładem Wydawnictwo Literackie ukazała się jej nowa głośna powieść- poemat "Inni ludzie".


O książce „Inni ludzie”:
Miasto zatrute smogiem i pogardą, drogie auta, tanie relacje, wysokie aspiracje i najniższe pobudki. Z dzikich potoków hiphopowej nawijki wyłania się wizja współczesnej Warszawy najwyższej literackiej próby, zarazem poetycka i wulgarna, zabawna i mroczna. Tak potrafi tylko Dorota Masłowska.
„Inni ludzie” to gatunkowa hybryda, polifoniczny utwór-potwór, którego komiksowo uproszczone postacie, jak to u Masłowskiej, zdają się bohaterami posiłkowymi. Bo prawdziwym, najważniejszym bohaterem jest tu język, którym mówią (albo który mówi nimi): buzujący energią i dowcipem, a jednocześnie brutalny, kaleki, pełen niechęci i uprzedzeń. To w nim rozgrywa się erozja więzi, resztek wyższych uczuć i ludzkiej solidarności. To on, śmieszny i potworny jednocześnie, zadaje bolesne pytania o moment, w którym znaleźliśmy się jako wspólnota. Czy inni ludzie to nie przypadkiem my?

O prowadzącym:
Irek Grin - wydawca, menadżer kultury, pisarz. Pomysłodawca i szef festiwali literackich, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław czy Bruno Schulz. Festiwal we Wrocławiu. Od maja 2013 do końca 2016 roku kurator Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 odpowiedzialny za literaturę. Koordynator obchodów Światowej Stolicy Książki UNESCO – Wrocław 2016-2017. Juror Literackiej Nagrody Europy Środkowej ANGELUS. Od 2018 roku dyrektor Wrocławskiego Domu Literatury.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem