Dorzecza: Głogów i okolice

Po kilku miesiącach przerwy wracamy do klubu PROZA ze spotkaniami w ramach cyklu Dorzecza. Karol Maliszewski – kurator cyklu, krytyk literacki, prozaik i poeta, wykładowca UWr, od wielu lat zaangażowany w dialog z autorami skupionymi we wspólnotach lokalnych – tym razem przybliży nam głogowskie środowisko literackie.
Czas: piątek 26 października, godz. 18:00
Miejsce: Klub PROZA, Przejście Garncarskie 2 (II piętro)
Prowadzenie: Karol Maliszewski

Lista autorek i autorów, którzy zaprezentują swoją twórczość podczas spotkania:
- Piotr Mosoń
- Krzysztof Jeleń
- Tadeusz Kolańczyk
- Henryk Adamczyk
- Stefan Górawski
- Katarzyna Swędrowska
- Edward Derylak

O Dorzeczach:
Ideą przyświecającą spotkaniom w ramach cyklu Dorzecza jest stworzenie płaszczyzny dla rozmowy o literaturze, która wykraczałaby poza granice miast, pozwalała poznać dorobek poszczególnych autorów i przyczyniła się do budowy regionalnej więzi twórców literatury. Wreszcie, Dorzecza próbują odkłamać stereotyp Wrocławia jako jedynego ośrodka literackiego na Dolnym Śląsku. Pozostałe miasta regionu, choć mniejsze, zamieszkane przez skromniejszą liczbę osób parających się różnymi odmianami pisarstwa, nie są literackimi pustyniami. Pisarskie życie potrafi tam tętnić nader mocno.

Tradycyjnie wstęp na Dorzecza jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Zapraszamy!

Współorganizatorem Dorzeczy jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) - Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem