Galeria Prozy. Wernisaż wystawy Karoliny Buczkiewicz

8 lutego Wrocławski Dom Literatury wraz z Niezależną Inicjatywą Kuratorską Ładne zainaugurują nową przestrzeń w klubie Proza – Galerię Prozy, czyli miejsce dla sztuki autorstwa młodych artystów związanych z Wrocławiem. Działalność galerii rozpocznie wystawa pt. „Kobiety ptaki”.
Zapraszamy na pierwszą wystawę w nowym miejscu dla sztuki. Od 8 lutego do 5 marca w klubie Proza będzie można oglądać rysunki Karoliny Buczkiewicz, wykładowczyni we Wrocławskiej Szkole Fotografii AFA, tatuażystki, laureatki konkursu Najlepsze Dyplomy ASP Wrocław 2016. Kuratorką wystawy pod tytułem „Kobiety ptaki” jest Katarzyna Śmigielska. Współpraca: Jagoda Malanin.

Wernisaż odbędzie się w piątek 8 lutego o godzinie 19:00
Wystawa czynna od 8 lutego do 5 marca w godz. 16.30-23.00

Galeria Prozy to nowa stała przestrzeń wystawiennicza dla młodych twórców sztuk wizualnych. Prezentowane tu będą ilustracje, rysunki, grafiki oraz fotografia w wykonaniu wrocławskich, bądź związanych z miastem artystów. Założeniem galerii jest pokazywanie przede wszystkim prac młodych artystów, w tym debiutantów, osób tworzących oryginalne projekty, a nie mających jeszcze szans zaistnieć w dużych galeriach.

Karolina Buczkiewicz – wykładowczyni we Wrocławskiej Szkole Fotografii AFA oraz tatuażystka. Laureatka konkursu Najlepsze Dyplomy ASP Wrocław 2016 (BWA Awangarda), a także zdobywczyni Grand Prix w kategorii formy przestrzenne w 7. Przeglądzie Młodej Sztuki Świeża Krew (organizacja Galeria Socato).

Katarzyna Śmigielska - wychowanka Pracowni Reja 17 we Wrocławiu, urbanistka, pedagog, absolwentka podyplomowych studiów z malarstwa na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Aktualnie kończy również podyplomowe studia z Mediacji Sztuki Współczesnej na tej samej uczelni. Na co dzień pracuje w urzędzie miejskim, a także uprawia malarstwo sztalugowe, rysunek oraz fotografię, rzeźbi i pisze. W 2017 roku założyła Niezależną inicjatywę kuratorską Ładne – nieformalną organizację, której działania mają na celu wsparcie artystów z różnych dziedzin sztuki, promocję ich twórczości zarówno przez organizowanie wystaw, jak i publikowanie treści związanych z ich działalnością w Internecie, w tym na specjalnie do tego celu powołanych stronach. Najistotniejszym i najcenniejszym elementem działalności NIK ŁADNE jest fakt, że do wspólnego działania angażują się osoby z różnymi umiejętnościami, dzięki czemu, każde wydarzenie organizowane przez NIK ŁADNE jest wielowątkowe i bogate w scenografię, odpowiednie oświetlenie, muzykę.

Jagoda Malanin – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia, iberystka. Studiowała także na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Porto. Mieszka we Wrocławiu, specjalizuje się w fotografii, wideoinstalacji i rzeczywistości rozszerzonej.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem