Salon Silesiusa: Barbara Klicka | Zdrój

Serdecznie zapraszamy na spotkanie w ramach marcowej odsłony cyklu Salon Silesiusa. Jego bohaterką będzie utytułowana poetka, Barbara Klicka, która z początkiem tego roku zadebiutowała jako prozaiczka.
Barbara Klicka, znakomita poetka, laureatka m.in. Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius i Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja, zasiądzie do rozmowy z Agatą Matkowską. Punktem wyjścia do dyskusji będzie Zdrój, prozatorski debiut Klickiej, który ukazał się na początku 2019 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. Fanów poezji autorki nice (Wydawnictwo WBPiCAK w Poznaniu) jednak uspokajamy, o tej dziedzinie twórczości literackiej też porozmawiamy.

Czas: środa 13 marca, godz. 19.00
Miejsce: klub Proza
Wstęp wolny

Podczas spotkania będzie można zakupić książki Barbary Klickiej, o co zadba krainaksiazek.pl.


O autorce:
Barbara Klicka – poetka, pisarka i animatorka kultury. Autorka trzech książek poetyckich, powieści Zdrój i poematu scenicznego Elementarz wystawionego na scenie Teatru Narodowego w Warszawie w reżyserii Piotra Cieplaka. Zdarzało jej się również bywać redaktorką, dramaturżką i autorką tekstów piosenek. Za książkę poetycką nice uhonorowana Wrocławską Nagrodą Poetycką Silesius i Nagrodą Literacką Gdynia.

O książce:
Zdrój opowiada o młodej kobiecie, która znajduje się na turnusie uzdrowiskowym w Ciechocinku. Sanatorium okazuje się miejscem pełnym pułapek, rytuałów i sekretów, a bohaterka mimo wielu wysiłków nie potrafi zrozumieć reguł rządzących zdrojowym światem. Wszystko w tej opowieści rozgrywa się na pograniczu zdrowia i choroby, a także codzienności szpitala i jego mrocznych zakamarków.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem