Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim

Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim – literatura, teatr i dobra zabawa!

Wrocławski Dom Literatury wraz z Wrocławskim Teatrem Lalek organizuje w niedzielę 2 czerwca wyjątkowo kreatywny „Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim”. Będzie to dzień pełen przygód i fantastycznych literackich oraz teatralnych atrakcji skierowanych do dzieci w każdym wieku.

W niedzielę 2 czerwca od 12.00 do 18.00 Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek zamieni się w prawdziwe królestwo dzieci i sztuki. Zarówno maluchy, jak i dzieci w wieku szkolnym będą tu mogły spędzić wspaniale czas pod okiem artystów i profesjonalnych animatorów kultury. To świetna okazja, by bawiąc się, rozwijać swoje pasje i zdobyć nowe umiejętności. Na dzieci czeka szereg bezpłatnych zajęć. Do wyboru będą m.in. warsztaty wokół książek „Zwierzydełka”, „Figury” i „Śmiechu warte” wydanych przez Wrocławskie Wydawnictwo Warstwy, warsztaty detektywistyczne na podstawie serii książek „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” (Wydawnictwo Zakamarki) zorganizowane przez Międzynarodowy Festiwal Kryminału, a także zajęcia z ilustratorem książek – Robertem Romanowiczem, czy warsztaty scenograficzno-plastyczne oraz teatralno-muzyczne.

Z dziećmi z okazji ich święta spotkają się wyjątkowi wrocławianie: prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, prof. Jan Miodek, Natalia Lubrano oraz Agnieszka Wolny-Hamkało, którzy specjalnie dla nich będą czytać bajki i wiersze.

Mali teatromani będą mieli również okazję obejrzeć spektakle teatralne przygotowane przez Wrocławski Teatr Lalek. Jeden z nich, „Tesla vs Edison, czyli prądem pod prąd”zostanie zagrany w Ogrodzie Staromiejskim na scenie Bajkobusu (wstęp wolny). Do wyboru będą też dwa spektakle biletowane: „Afrykańska przygoda” i „Motyl” (bilety do nabycia w Teatrze Lalek).

Ponadto Wrocławski Teatr Lalek zorganizuje w Ogrodzie Staromiejskim otwartą dla dzieci plenerową rekwizytornię i garderobę teatralną. Piękne książki będą natomiast czekać na młodszych i starszych w plenerowej księgarni Wrocławskiego Domu Literatury i Wydawnictwa Warstwy. Wyspa Przylądka Nadziei zapewni natomiast malowanie buzi, zabawy bańkami mydlanymi, wspólne szycie i rysowanie.

Wstęp na Dzień Dziecka w Ogrodzie Staromiejskim jest wolny.

Szczegółowy program dostępny jest pod tym LINKIEM.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem