Nabór na literackie rezydencje artystyczne w Klasztorze w Broumowie


Zapraszamy do udziału w drugiej edycji naboru na miesięczne pobyty rezydencyjne w Klasztorze w Broumowie, realizowane we wrześniu, październiku i listopadzie 2019 roku.

Projekt rezydencji literackich w Klasztorze w Broumovie to efekt współpracy polsko-czeskiej, która rozpoczęła się w 2018 roku. Dzięki działaniom partnerów z Czech, Polski i Niemiec niewielkie zabytkowe miasteczko Broumov, położone w Sudetach, na powrót stało się miejscem spotkania trzech graniczących ze sobą kultur.

Tegoroczne rezydencje polsko-czeskie będą realizowane od września do listopada 2019. Podczas trzech sesji, z których każda trwać będzie miesiąc, jeden autor z Czech i jeden autor z Polski będą przebywać w Domu Literackim zlokalizowanym w ogrodach Klasztoru Broumov. Zgłoszenia przyjmowane są od pisarzy uprawiających wszystkie gatunki literackie, ilustratorów książek, autorów książek artystycznych i komiksów. Czeskich rezydentów rekrutuje Czeskie Centrum Literackie przy Bibliotece Ziemi Morawskiej, natomiast polskich – Wrocławski Dom Literatury. Pobyt w Klasztorze jest współfinansowany przez Centrum Kulturalne i Edukacyjne Klasztoru Broumov, które zapewnia rezydentom także wsparcie logistyczne.

Podczas każdego z miesięcznych pobytów autorzy będą pracowali nad własnymi projektami, a także włączą się twórczo w ogólną ideę projektu rezydencyjnego, która brzmi „Przed granicą, ponad granicą”. Wrocławski Dom Literatury wraz z partnerami zapewniają zakwaterowanie w pokojach gościnnych w Domu Literackim na terenie Klasztoru Broumov, stypendium, a także możliwość prezentacji projektów podczas spotkań w Broumovie.

Termin składania wniosków upływa 4 lipca 2019.

Wytyczne oraz niezbędne dokumenty dostępne są TUTAJ.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem