Wieszak z ciepłą odzieżą w Przejściu Garncarskim 2!

Wrocławski Dom Literatury włącza się do akcji Wymiana Ciepła

Wrocławski Dom Literatury oraz klub PROZA (Przejście Garncarskie 2) dołączyły do zainicjowanej w Warszawie oddolnej akcji społecznej "Wymiana ciepła", która polega na dzieleniu się z potrzebującymi ciepłą odzieżą. Akcja zyskała rozgłos głównie dzięki mediom społecznościowym i fantastycznie przyjmuje się w kolejnych miastach. Wrocławski Dom Literatury również postanowił przyłączyć się do tej inicjatywy i zachęca wszystkich do udziału.

Przy wejściu do Wrocławskiego Domu Literatury i klubu PROZA we wrocławskim Rynku - Przejście Garncarskie 2 stanął dzisiaj wieszak, który służy do wymieniania się ciepłem - czyli zostawiania zimowych ubrań, którymi chcemy się podzielić z innymi. Pierwsze ubrania pojawią się już dzisiaj popołudniu, ale idea jest taka, by przynosić je codziennie i każdego dnia dokładać kolejne. Wieszak w Przejściu Garncarskim 2 będzie wystawiony od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-23:00, a w weekendy od 10:00-23:00. Na noc pracownicy klubu PROZA będą go chować do środka, aby ubrania nie zamokły. Wszyscy, którzy marzną i potrzebują ciepłej odzieży są tutaj mile widziani. Wystarczy przyjść, podejść do wieszaka, wybrać coś dla siebie i wybraną rzecz bezpłatnie zabrać ze sobą. Jeśli akcja się przyjmie wieszak będzie stał aż do wiosny, a może i przez cały rok. Niezależnie od pory roku zawsze przecież warto się podzielić rzeczami, których już nie nosimy, a które mogą jeszcze służyć innym.

Chcesz pomóc? Przynieś czyste i niezniszczone ubranie i zostaw na wieszaku. Czapki, szaliki, rękawiczki możesz zostawić w skrzyni pod wieszakiem. Obecnie najbardziej potrzebne są ciepłe rzeczy: kurtki, płaszcze, swetry, bluzy, polary, bluzki, spodnie. Ubrania dla dorosłych i dla dzieci, we wszystkich rozmiarach.
Facebook: Wydarzenie: Wymiana Ciepła Wrocław
https://www.facebook.com/events/235337006919736/

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem