Zwierzydełka – Robert Stiller, Daniel Mróz

Wydawnictwo Warstwy z niekrytą dumą prezentuje wznowienie Zwierzydełek, książki poetyckiej autorstwa Roberta Stillera ze zdumiewającymi ilustracjami Daniela Mroza.  Nowe wydanie różni się od tego z roku 1977 formatem (jest większe), wzbogacone jest także o jedną ilustrację, która nie weszła do wydania pierwszego, oraz o korektę redaktorską poczynioną przez Stillera. 

Gdy w latach 70. XX wieku Daniel Mróz i Robert Stiller podjęli decyzję o nawiązaniu współpracy, jasnym stało się, że jej efektem będzie coś niezwykłego. I tak też się stało. Książka Zwierzydełka została bardzo dobrze przyjęta przez krytyków, ale co chyba istotniejsze, zapadała w pamięć wszystkich, którzy z nią obcowali. Gigantyczna była w tym zasługa ilustracji autorstwa Mroza, surrealistycznych, groteskowych, zaskakujących. Artysta z pełną premedytacją zburzył porządek świata przyrody, prezentując odbiorcom zwierzęta z pozoru tak dobrze przecież znane, ale zarazem inne, odmienione, wręcz nonsensowne. 

Równo w 40 lat od premiery Zwierzydełek postanowiliśmy przypomnieć czytelnikom to wyjątkowe dzieło Roberta Stillera i Daniela Mroza. Dołożyliśmy wszelkich starań, by obcowanie z książką sprawiło wszystkim czytelnikom jak najwięcej satysfakcji, także tej czysto estetycznej. Bo Zwierzydełka to nie tylko świetna książka poetycka, ale przede wszystkim wyjątkowe dzieło artystyczne.

Książkę w sprzedaży jest od lutego 2017 r. Zakupić ją można m.in. na stronie Wydawnictwa Warstwy: www.wydawnictwowarstwy.pl/products/1682
Poza książką Wydawnictwo wypuściło na rynek limitowaną serię toreb z ilustracją Daniela Mroza:www.wydawnictwowarstwy.pl/products/1681

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem