Sierpień 2017 w klubie PROZA

Przejście Garncarskie 2, Wrocław

 

Sierpień 2017

5 sierpnia 17.00 Otwarty pokaz filmowy w ramach projektu „Twórcze wakacje” – zaprezentowany zostanie obraz jednego z najwybitniejszych europejskich reżyserów i scenarzystów – Wernera Herzoga. Wstęp wolny.

6 sierpnia godz. 18.00 i 20.00 Kino w PROZIE. Filmowe biuro podróży: Japonia – w każdą niedzielę zapraszamy do innego
kraju w filmową podróż, w której przewodnikami będą wybitni reżyserzy (Japonię przybliżą nam: Jun Ichikawa i Takashi
Koizumi). Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł + przekąski inspirowane kuchnią danego kraju. Wstęp wolny.

8 sierpnia godz. 19.00 Literatura pod napięciem: Jacek Dehnel  – spotkanie z prozaikiem, poetą, malarzem i kolekcjonerem fotografii dotyczące tego, jak poprzez literaturę pisarz może angażować się w sprawy społeczne. Prowadzenie: Irek Grin. Wstęp wolny.

13 sierpnia 18.00 i 20.00 Kino w PROZIE. Filmowe biuro podróży: Meksyk – w każdą niedzielę zapraszamy do innego kraju w filmową podróż, w której przewodnikami będą wybitni reżyserzy (Meksyk przybliżą nam: Alejandro Gonzzalez Inarritu i Robert Rodriguez). Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł + przekąski inspirowane kuchnią danego kraju. Wstęp wolny.

19–20 sierpnia 17.00 Festiwal Sztuki Ulicznej BuskerBus 2017 – w każdy wieczór trwania Buskerbusa PROZA staje się klubem festiwalowym, w którym odbywa się wyjątkowe widowisko artystyczno‑rozrywkowe: BuskerBus Kabaret (kuglarstwo, taniec, teatr i muzyka). Wstęp wolny.

20 sierpnia 18.00 Kino w PROZIE. Filmowe biuro podróży: Skandynawia – w każdą niedzielę zapraszamy do innego kraju/regionu świata w filmową podróż, w której przewodnikami będą wybitni reżyserzy (Skandynawię przybliżą nam: Joachim Trier i Baltasar Kormákura). Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł + przekąski inspirowane kuchnią danego kraju. Wstęp wolny.

22 sierpnia 00.00 Niepokój/Disquiet – improwizacja inspirowana Księgą niepokoju Fernando Pessoi. Wstęp wolny

23 sierpnia godz. 19.00 Narwani z kontekstu – teatr komedii improwizowanej przedstawia jedyne takie SHOW w Polsce. Celebryci, polityka, najnowsze i najciekawsze wydarzenia – to wszystko wrzucone do NARWANEGO gara. Wstęp 35 zł.

24 sierpnia godz. 19.00 Trzy czwarte. Rozmowy o literaturze: Łukasz Orbitowski – autorski cykl, w ramach którego Irek Grin, wydawca i literat, a także kurator ESK 2016, zaprasza do rozmowy ludzi literatury. Z Łukaszem Orbitowskim, laureatem Paszportu POLITYKI, autorem m.in. Tracę ciepło czy Świętego Wrocławia porozmawia o tym, jak poprzez literaturę pisarz może angażować się w sprawy społeczne. Wstęp wolny.

26 sierpnia godz. 20.00 (Per)wersje w kulturze – spotkanie dyskusyjne z udziałem Rafała Różewicza, Jakuba Skurtysa, Joanny Pawłusiów i Piotra Jemioły poświęcone perwersjom w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem perwersji rozgrywanej na gruncie współczesnej literatury. Za punkt wyjścia do dyskusji posłuży najnowszy numer kwartalnika „MULTImedia”. Wstęp wolny.

27 sierpnia godz. 18.00 i 20.00 Kino w PROZIE. Filmowe biuro podróży: Hiszpania – w każdą wakacyjną niedzielę zapraszamy do innego kraju w filmową podróż, w której przewodnikami będą wybitni reżyserzy (Hiszpanię przybliżą nam: Guillermo del Torro i Alejandro Amenábar). Podwójny seans składający się z niebanalnych dzieł + przekąski inspirowane kuchnią danego kraju. Wstęp wolny.

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem