Śniadanie literackie z Gabrielem Leonardem Kamińskim

Gościem najbliższego Śniadania literackiego w klubie PROZA będzie wrocławski autor Gabriel Leonard Kamiński. Pisarz zaprasza na spotkanie pod hasłem Miasto to niekończąca się opowieść, podczas którego zdradzi nam, jak sam czyta Wrocław.

Pierwszą opowieść o życiu mieszkańców wrocławskiej dzielnicy Grabiszynek pod tytułem Ulica Przodowników Pracy autor napisał już w 1987 roku. Wątki te rozwijał następnie w kolejnych swoich książkach: Nie ma między nami różnicy, Wratislavia cum figuris, Wratislavia cum figuris II, Pan Swen albo wrocławska Abrakadabra, czy Mój rok 1968. Do Wrocławia wraca także w ostatniej prozie poetyckiej Jestem, ocalałem, w której szkicuje również portret swojego pokolenia ’57.

Śniadanie literackie połączone ze spotkaniem z Gabrielem Leonardem Kamińskim odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia w godzinach 11:00–13:00 w klubie PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro). Wydarzenie to będzie świetną okazją, by w miłej atmosferze spędzić to wiosenne przedpołudnie w gronie przyjaciół lub rodziny przy pysznym posiłku i ciekawej opowieści pisarza.

Niedzielny stół w PROZIE, jak zawsze, będzie obficie zastawiony potrawami inspirowanymi literaturą. Tylko tutaj dowiesz się, jak smakuje: „Poranek w Nawłoci”, „Półmisek Sędziego”, „Nie zawsze musi być kawior”, „Kuszenie Wiktora”, „Malinowy chruśniak”, „Deser Bilbo Bagginsa”, „Jajecznica kryminalna” czy „Tajemniczy ogród”. Obowiązuje zasada: „jesz, ile chcesz”. Wśród dań znajdą się zarówno ciepłe, jak i zimne przekąski, ciasta, soki, kawa i herbata. Zadbano także o to, by na stole nie zabrakło propozycji potraw dla osób na diecie bezglutenowej czy wegetariańskiej.


Cena: 25 zł
Studenci: 20 zł
Seniorzy posiadający Wrocławską Kartę Seniora: 20 zł
Rodziny posiadające Wrocławską Kartę Rodzina Plus: 30% rabatu

Śniadanie literackie: niedziela 9 kwietnia, godz. 11:00–13:00
Klub PROZA (Przejście Garncarskie 2, II piętro)

Ta strona używa pliki cookies, dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Kliknij i dowiedz się więcej.

Rozumiem